מה לעשות עם קשרים בשיער – המדריך המלא

קשרים בשיער הינה אחת מהתופעות הנפוצות עימה נאלצים להתמודד בעלי ובעלות שיער ארוך, כאשר מעבר למראה הלא-אסתטי של קשרים בשיער, תופעת הקשרים בשיער עלולה להוביל לנזקים מתמשכים לשיער ובמקרים מסוימים אף לחייב אתכם לגזור כמויות נכבדות משיער ראשכם.

קשרים בשיער נוצרים ממספר סיבות שונות שהמכנה המשותף לכולן טמון בעובדה הפשוטה שניתן למנוע את היווצרותן מלכתחילה. אז מהן הסיבות הנפוצות להיווצרות קשרים בשיער וכיצד תוכלו למנוע אותם – התשובות להלן:

  חפיפה

חפיפת שערות הראש והקרקפת הינה פעולה חיונית וחשובה שגם שומרת על ניקיון הקרקפת שערות הראש וגם מזינה אותם בתכשירי ההזנה הרצויים לו. יחד עם זאת, לאחר החפיפה עלולים להיווצר קשרים בשיער ועל מנת להימנע מכך אנו ממליצות לכם ולכן לחפוף את השיער תוך כדי עיסוי עדין על גבי אזור הקרקפת, כאשר השיער מוחלק ביד אחת כלפי מטה לקצוות.

כאשר אתם/אתן מזינות את השעיר במרכך, חשוב להפקיד שהמרכך ייגע קודם בקצוות השיער ורק לאחר מכן כלפי מעלה השיער. שימו לב לא ליצור מגע בין המרכך לקרקפת ולהפקיד לשטוף במים זורמים מלמעלה כלפי מטה. את השיער לאחר חפיפה חשוב לייבש באמצעות סחיטה עדינה של קצוות השיער בעזרת מגבת רכה.

  שינה

שעות השינה הן האויב הגדול ביותר של השיער ובמהלך שעות השינה קיימת נטייה להיווצרות קשרים. על מנת להימנע משיער פרוע ומלא קשרים לאחר שינה, אנו ממליצות לכם/לכן ללכת לישון עם צמה רופפת הקשורה בגומייה עדינה ולא הדוקה מדי.

  שחייה בים או בבריכה

אויב נוסף של השיער הינה פעולת השחייה במים מתוקים או מלוחים. שחייה בים או בבריכה עלולה להוביל להיווצרות קשרים בשעיר ולכן חשוב לאסוף את השיער בכובע ים לפני הטבילה.

 

 

 

דרכים נוספות למניעת קשרים בשיער

לצד פעולות המנע המופיעות לעיל, אנו ממליצות לכל אחד ואחת מביניכם המתמודד עם קשיים בשיער לסגל לעצמו את ההרגלים הבאים:

 סירוק השיער באמצעות מברשת שיער ייעודית לשיער הנוטה להיות פרוע, מקורזל או סובל מקשרים 

את פעולת הסירוק מומלץ לבצע מייד לאחר ייבוש השיער כאשר השיער עדיין לח. חשוב להצטייד במברשת שיער איכותית בעלת סיבים גמישים. את השיער מומלץ לסרק מחלקו התחתון כלפי מעלה, כאשר על גבי הקשרים המופיעים בשיער חשוב לעבור מספר פעמים ואף להפעיל כוח עד שהם יפתחו.

 הקפדה יתרה על תספורת לקצוות המפוצלים

קצוות מפוצלים נחשבים לגורם המוביל ליצירת קשרים בשיער וזאת בנוסף לעובדה שקצוות אלו מייבשים את השיער ועלולים לפגוע בכל שערות הראש. לפיכך חשוב לספר קצוות מפוצלים בתדירות של אחת לחודשיים- שלושה.

 קרמים להתרת קשרים

כיום תוכלו למצוא היצע הולך וגדל של קרמים ייעודים לשיער הנוטה להיקשר. קרמים אלו עשירים במרכיבי לחות מטפחים ומזינים והם משווקים גם כתכשירי ספריי וגם כתכשירי קרם הזנה. היתרון בשימוש בקרמים מסוג זה טמון בעבודה שהם אינם מחייבים שטיפה לאחר מכן והם מותירים ניחוח נעים ומרענן בשיער.

בחברת Touchup העוסקת בייבוא, שיווק והפצה של תכשירי טיפוח שונים לשיער, תוכלו לרכוש מברשות ייעודיות להתרת קשרים מהשעיר. מברשות אלו מתווספות לסל הולך וגדל של מוצרי טיפוח לשיער הנשי והגברי כאחד הניתנים לרכישה בנקודות הפצה שונות וגם באמצעות אתר המכירות המקוון של החברה.