ניקיון מברשות האיפור – המדריך המלא

נשים הנוהגות להתאפשר באופן יומיומי, שבועי או תקופתי, מרבות לעשות שימוש במברשות איפור כאלו ואחרות שמהכנה המשותף לכל סוגי המברשות הינו הצורך ההכרחי בשמירה על ניקיונן בגמר השימוש.

ניקיונן של מברשות האיפור השונות הינו הכרחי וחיוני מכיוון ששימוש חוזר במברשת אשר לא נוקתה כראוי עלולה לגרום לנזקים כאלו ואחרים לעור הפנים וזאת בנוסף לעובדה שחוסר תחזוקתן של מברשות האיפור מקצר את חייהן.

היכן הכי מומלץ לאחסן את מברשות האיפור?

תחזוקה נכונה של מברשות איפור מתחילה מאחסון המברשות השונות העומדות לרשותכן במקומות יבשים, כאשר את המברשות מומלץ לאחסן בתוך נרתיקים ייעודיים המונעים הצטברות של חיידקים, לכלוך ואבק על גבי סיבי השיער במברשת. אחסון מברשות ללא שימוש באותם נרתיקים ייעודיים עלול להוביל להצטברות חיידקים ואבק על גבי סיבי שערות המברשת והדבר עלול להוביל לנזקים שונים בעור הפנים בכל פעם בה תעשו בהן שימוש.

כיצד מומלץ לנקות את מברשות האיפור?

ניקוי מברשות האיפור

1. את מברשות האיפור בהן אתן עושות שימוש, אנו ממליצות לכן לנקות מייד לאחר גמר השימוש בהן ולא לדחות את פעולת ניקיונן למועד מאוחר יותר. מייד לאחר סיום השימוש בהן הקפידו לשטוף היטב את ראש המברשת במים כאשר במהלך השטיפה אנו ממליצות לכן ללחוץ מעט על סיבי השיער במברשת באמצעות אצבעותייך וזאת בכדי לאפשר לזליגה מיטבית של כל מי השטיפה.

2. לפני שאתן שוטפות את המברשת באמצעות מים אנו ממליצות לכם לשטוף היטב את הידיים וזאת על מנת למנוע מעבר של חיידקים מכפות ידיכן לסיבי המברשת. כמו כן, מומלץ לעשות שימוש בכפפת יד חד פעמית.

3. ייבוש המברשת חייב להיעשות בצורה ישרה על גבי מגבת או מטלית ייבוש נקייה. יש להימנע מייבוש מברשות האיפור כאשר הן עומדות בתוך מתקן מסוים ואין זה משנה אם סיבי המברשת מופנים כלפי מטה או מעלה.

מנקה מברשות איפור

4. כיום תוכלו לרכוש ערכה ייעודית לניקוי מברשות איפור. ערכה זו כוללת בין היתר גם סבון ייעודי לשטיפת מברשות שבו לא מומלץ לעשות שימוש תכוף ותדיר אלא להסתייע בו אחת למספר שבועות בלבד.

5. אחת משיטות הניקוי הנפוצות ביותר בכל הנוגע לניקוי מברשות איפור הינה “השיטה הביתית” המבוססת על ניקוי המברשת בעזרת סבון כלים ומעט שמן זית. יחד עם זאת חשוב לנו להדגיש ששיטה זו מיועדת אף היא לצרכי ניקוי תקופתי ולא למטרות ניקוי יומיומי או תדיר ותכוף של סיבי המברשת וזאת מכיוון שהחומר הפעיל בסבון עלול להסב נזק לסיבי המברשת. פעולת ניקוי זו מיושמת כך:

· לתוך צלחת עמוקה יוצקים מעט סבון כלים ומעט שמן זית ביחס של יותר סבון מאשר שמן זית

· טובלים את סיבי המברשת בתוך הצלחת ומערבבים את התערובת

ייבוש מברשות האיפור

· לאחר טבילת ממושכת של סיבי המברשת בתוך התערובת יש לשטף את המברשת מתחת לברז פתוח (חשוב להקפיד על מים קרים ולא לעשות שימוש במים חמים או חמימים)

· לוחצים מעט (בעזרת האצבעות) על סיבי המברשת וזאת על מנת לאפשר זליגה מיטבית של המים לכיור

· מניחים את המברשת לייבוש מלא על מגבת או מטלית יבשה

שמירה קפדנית על מברשות האיפור הינה פעולת תחזוקה המאפשרת לכן גם להאריך את חיי המברשת וגם להימנע ככל הניתן מהצטברות חיידקים, לכלוך ואבק על גבי סיבי המברשת.