ניקוי מברשת השיער- איך לעשות זאת נכון?

אולי אתם משתמשים בה כל יום ויום ובטוחים ששום דבר לא יזיק לה או יוריד מאיכותה, הרי מדובר בסך הכל במברשת השיער שלכם. אמנם יש לה תפקיד סמלי ודי בסיסי אך גם היא צריכה לעבור ניקיון כדי שהיא תמשיך לשמש אתכם בכל בוקר לסדר את השיער לעבודה. איך מנקים אותה בצורה נכונה?

למה צריך לנקות מברשות שיער?

כשאתם חושבים על ניקיון מברשות שיער אתם בוודאי חושבים על הפעולה הרגילה של תלישת שערות. אין ספק שפעולת תלישת השערות היא בכל מקרה פעולת הניקיון שאתם תבצעו ראשונים ואתם למעשה מבצעים אותה באופן כמעט אוטומטי, הרי השערות מפריעות לכם להסתרק.

עם זאת, כשאנו מדברים על ניקיון של מברשת השיער אנו מתכוונים לניקיון הרבה יותר יסודי. ניקיון כזה נדרש כיוון שכל הסרומים והתכשירים שבהם אתם משתמשים, יכולים להידבר למברשת וכך בכל סירוק הם יחזרו לראשכם. כמו כן לא מדובר בשימוש היגייני אלא בשימוש שיכול לכלול מזהמים שונים שייבדקו אליהם.

ניקיון מברשת השיער

טיפים לניקיון מברשות שיער בקלות

· השלב הראשון בניקוי מברשת שיער הוא כמובן הוצאת השערות. שימו לב שאתם מוציאים את כל השערות גם אם זה אומר להפעיל כוח רב כדי לתלוש אותם מהמקום. אין מה לדאוג, סביר להניח שהמברשת לא תיהרס אלא השערות פשוט ייתלשו. אם אתם לא מצליחים להסיר את כל השערות מומלץ להשתמש במשהו דק וחד כמו למשל עפרון או עט, ואפילו מספריים קטנות אם יש לכם. כמובן שיש להיזהר לא לפגוע בגוף המברשת ויש לעבוד בצורה איטית וסבלנית.

· כדי לבצע את הניקיון היסודי שדיברנו עליו מקודם יש צורך למלא גיגית או קערה. אפשר גם למלא את הכיור במקלחת על ידי סתימה של פתח הניקוז. אל האמבטיה הקטנה שנוצרה לכם יש צורך להוסיף 3 כפות סודה לשתייה ועוד 2 כפות שמפו. מומלץ שהמים יהיו חמימים אם כי זה לא חובה. את כל המברשות והמסרקים שאתם רוצים לנקות הכניסו לרבע שעה של השריה.

לצחצח ולייבש

חשוב לזכור להפריד את הראש של המברשת, היכן שנמצאים הדוקרנים שלה שמסרקים את השיער, מהגוף שלה. בחלק ניכר של מברשות השיער אפשר לבצע את ההפרדה הזו ובחלק אחר זה בלתי אפשרי. כאשר אי אפשר אז אין ברירה, תכניסו אותם כך.

אם אפשר זה עדיף כדי לא לפגוע בגוף המברשת בוודאי כאשר מדובר במסרק מעץ. אחרי ההשריה יש לצחצח אותם עם סיבי מברשת שיניים בכל החלקים הפנימיים עד אשר המברשת נקייה לחלוטין. כל מה שנותר עכשיו זה לייבש אותה והיא כמו חדשה.

כמובן שאפשר גם לבחור בנו ב-touchup לניקיון יסודי ומקצועי ללא מאמץ!