האם כדאי לשטוף את מברשות האיפור?

עושה שימוש תדיר במברשות איפור? בשורות הבאות ריכזנו עבורך מספר טיפים מעשיים לשמירה על מברשות האיפור לאורך זמן.

מברשות האיפור הן חלק בלתי נפרד מסט האיפור של כל אישה והן מהוות למעשה אביזר איפור הכרחי כל אחת ואחת מאיתנו המקפידה על טיפוח מראה פניה באמצעות משחות איפור כאלו ואחרות. יחד עם זאת, נשים רבות אינן מקפידות לנקות ולתחזק את מברשות האיפור העומדות לרשותן וזאת מחוסר מודעות לחשיבות ניקיון מברשת האיפור בגמר השימוש.

נקיון מברשות האיפור

את מברשות האיפור השונות חשוב, מומלץ וכדאי לכן לרחוץ במים בכל פעם שאתם מסיימות לעשות בהן שימוש. הניקיון במים מסייע לשמירה על שיער המברשת והוא חיוני מאוד מכיוון שכל שימוש במברשת אשר איננה עברה ניקיון ושטיפה במים עלול להסב נזקים כאלו ואחרים לעור פנייך.

כיצד לנקות את מברשות האיפור?

את מברשות האיפור מומלץ לשטוף באופן קבע מייד לאחר השימוש בהן, כאשר עם סיום השטיפה יש להניח את הצד של שערות המברשת כלפי מטה וזאת לצורך זליגת כל נוזלי המים. לאחר מכן, הניחו את המברשת על גבי מגבת לייבוש מלא. השטיפה הראשונית במים אמורה להסיר מסיבי המברשת את כל צבעי האיפור ואתן יכולת לסייע בכך שתלחצו על סיבי המברשת ותסחטו את שאריות המים מהסיבים. לאחר מכן, המתינו מספר שניות נוספות כאשר המברשת ממוקמת מעל הכיור ורק לאחר מכן הניחו אותה בצורה ישרה על מגבת לייבוש.

כמו כן, אנו ממליצות לכן לנקות את מברשות האיפור שעל כף ידיכן הנחתן כפפות מסיליקון וכך תוכלו לשפשף בעדינות את שערות המברשת ולוודא שהיא נקייה. תוכלו לעשות זאת כמובן גם בידיים חשופות אך אנו ממליצות לנקות היטב את כפות הידיים לפני פעולת השפשוף.

במקרים בהם אתן מנקות מברשות מייקאפ או מברשות שפתון, אנו ממליצות לכן להעביר את שערות המברשת על גבי סבון מוצק ורק לאחר מכן לשטוף במים. במידה ואתן עושות שימוש תדיר במברשות האיפור, אנו ממליצות לכל אחת ואחת מביניכן לרכוש סבון ייעודי לשטיפת מברשות ולעשות בו שימוש תקופתי וזאת בנוסף לניקוי והשטיפה בכל פעם שאתם עושות שימוש במברשת.

על מנת לשמור על צורת שערות המברשת, אנו ממליצות לכן לקבץ את כל סיבי השערה של המברשת יחדיו בזמן הייבוש (פשוט תעבירו את אצבעותיכן על גבי סיבי השערות הרובים וקבצו אותם יחדיו. הימנעו מלייבש את המברשת כאשר היא “עומדת” בתוך מתקן ייבוש אלא פשוט הניחו אותה בצורה ישרה על גבי המגבת עד לייבוש מלא.

אחסון מברשות איפור – היכן הכי מומלץ?

אחסון מברשות האיפור

מברשות איפור בדומה לכל מוצר אחר המורכב משערות צפופות (כגון מברשת השיניים שלנו), חשופות יותר מכל מוצר אחר לחיידקים, לכלוך ואבק ולכן אנו ממליצות לכן לשמור ולאחסן את מברשות האיפור (לאחר שניקיתן אותן כראוי ולאחר שייבשתן את שערות המברשת) בתוך נרתיק מברשות אישי אותו ניתן לסגור ולפתוח בצורה חלקה. הימנעו ככל הניתן מהצבת מברשות האיפור בתוך התקן פתוח החושף את שערות המברשת לאוויר הפתוח.

החיידקים והלכלוך המצטברים על גבי מברשות האיפור עלול להגיע בסופו של דבר לעורך פנייך בכל פעם שאת עושה שימוש במברשת איפור כזו או אחרת ולכן חשוב ומומלץ לא רק לנקות היטב את המברשת בגמר כל שימוש בה אלא גם לאחסן אותה בתוך נרתיק המונע משערות המברשת להיות חשופות לאוויר הפתוח.

שמירה על ניקיון המברשות תאפשר גם לכם לשמור על אורך חיי המברשת ותסייע לכם ליהנות מפעולת איפור והברשה נעימה וחלקה יותר, אבל הכי חשוב, תשמור על עורכן נקי.

אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לגלוש באתר touch-up ולמצוא את מוצרי הקוסמטיקה המושלמים בשבילכם