איפור למתחילות – סוגי מברשות איפור

איפור הוא אמנות לכל דבר. האיפור עוסק ביצירת דמות אסתטית באמצעות מברשות איפור, צבעים וחומרים שונים.

דמות אסתטית שפרט לדמות עצמה שנהנית מהמראה האסתטי האישי שלה, גם "מוצגת" לכאורה בפני עיניים מבחוץ.

אבל איפור הוא אמנות לא רק בגלל שהוא מזכיר לנו קצת את עולם הציור, אלא גם ובעיקר מכיוון שנדרש ידע, אימון וניסיון כדי להגיע לתוצאות הנדרשות, כמו האמנות שדרושה בהתאמת ריסים מלאכותיים.

למעשה, איפור הוא אמנות המיקרו, כשהתוצאה הסופית נשפטת על ידינו באופן בלתי מודע.

 

מברשות איפור

 

איפור – אמנות המיקרו

כך למשל, אנחנו עשויים להביט באישה מאופרת ולהרגיש שמשהו לא מסתדר לנו בפניה, ולמחרת להביט באותה אישה מאופרת ולהרגיש שהיא נראית מושלם.

ההבדל בין שני המקרים יכול להיות קו דקיק שנמתח בגובה העין, הבדל בכמות הסומק או המייקאפ, הבדל של טון או חצי טון בגוון וכדומה.

בהתאם לכך, כדי להגיע לתוצאה המושלמת, חשוב ללמוד תחילה כיצד להתאפר ומה הם הכלים העומדים לרשותך לטובת המשימה, כמו למשל מברשות איפור או מעגל ריסים, ולאחר מכן גם לעשות את זה מספיק פעמים כדי לרכוש את המיומנות הנדרשת שהופכת את התהליך לאמנות של ממש.

 

לכל שימוש, מברשת משלו

ממש כפי שישנם סוגי מברשת שיער שונים, ישנם גם סוגים שונים של מברשות איפור, ולכל אחת תפקיד אחר.

בשורות הבאות נמנה מספר סוגים של מברשות איפור שאיתן ניתן לבצע את משימת האיפור בצורה מדוייקת, נכונה ואפקטיבית. מברשות איפור נבדלות זו מזו על פי המטרה שלשמה הן משמשות, אך גם על פי המאפיינים המבניים שלהן.

כך למשל, מברשת להנחת מייקאפ יכולה להגיע בתצורות שונות, עוביים שונים, תצורת שיערות המברשת וכדומה, ולכל אחד מן הדגמים האלה ישנו שימוש שונה ואפקט שונה בתהליך האיפור הכולל.

מברשות איפור

מברשת להנחת מייקאפ

מברשות איפור המיועדות להנחת מייקאפ, מגיעות בתצורות שטוחות, מעוגלות, בעלות שיער רך או נוקשה, עשויות שיער טבעי או סינטטי ובעוביים שונים.

יחד עם זאת, מברשות אלה תהיינה בדרך כלל באותו עובי פחות או יותר, עובי שמאפשר כיסוי נרחב בקלות רבה יחסית.

ככלל, מברשות בעלות ראש עגול ורך, מותאמות יותר להנחת מייקאפ נוזלי, בעוד שמברשות בעלות ראש שטוח ונוקשה כמו אלו של Real Techniques מתאימות יותר להנחת מייקאפ מוצק.

הנחת מייקאפ אפשרית גם באמצעות ספוגית, והיתרון המשמעותי ביותר של מברשת על פני ספוגית בהיבט זה, הוא החסכון בחומר, שכן מברשות איפור אינן סופחות אליהן את החומר שבו נעשה שימוש.

אם את בכל זאת מעדיפה שימוש בספוגית, נסי את ספוגית Beauty blender הידועה, שמהווה פלא של ממש במריחת מייק אפ.

טיפים למתאפרת המתחילה

 

מברשת להנחת סומק או ברונזר

מברשות איפור המיועדות להנחת סומק הן מברשות בעלות ראש גדול ורחב, בדרך כלל מעוגל ובעלות שיער רך.

מטרת המברשת היא לייצר פיזור אחיד של הסומק או הברונזר על עצמות הלחיים.

אחידות הוא שם המשחק, ואת האחידות הזאת אפשר להשיג אך ורק באמצעות מברשת שמאפשרת תנועה קלה וחלקה על גבי עצם הלחי, וכן מברשת בעלת שטח פנים מספיק גדול כדי לכסות את עצם הלחי בצורה אחידה.

מברשת להנחת צלליות

מברשות איפור המיועדות להנחת צלליות הן מברשות דקות ובעלות ראש שיער קטן יותר.

מברשת זו מאפשרת לך להניח את הצללית על גבי העפעף. מאחר והנחת הצללית מתבצעת באמצעות טפיחות, שיער המברשת צריך להיות דחוס דיו כדי למקסם את אפקט יצירת הגוון הנדרש.

יחד עם זאת, שיערות המברשת צריכות להיות רכות מעט, על מנת שלא לשרוט ולא להכאיב לך בתהליך הנחת הצלליות.

מברשות איפור

מברשת לטשטוש צלליות

מברשות איפור לטשטוש צלליות מיועדות לטשטש את קו התפר שבין הצללית ובין עור הפנים על מנת ליצור מעבר חלק ומדורג מגוון לגוון. מברשות איפור אלה הן בעלות ראש שיער רך מאוד, תפוח ומעוגל, כך שהמגע שלהן אינו חזק דיו כדי להרוס את הצללית, אך מספיק כדי לטשטש אותה. מברשות שכאלה תוכלי למצוא בדף המותג Coastal Scents.

בואי להנות ממגוון המברשות ומוצרי האיפור של touchup